Menstruace není příjemné období, protože ji provází řada zdravotních omezení. Často jde o bolest břicha i hlavy. Co se týče břicha, tak ta může být způsobena právě tampony. Ač to zní možná neuvěřitelně, je to skutečně tak. Tampony jsou v těle ženy cizí těleso, a to může reagovat různě. A to proto, že tampony jsou bělené a mohou pouštět vlákna, která v těle zůstávají. Menstruační kalíšek nebo kalhotky nic takového nezpůsobují, tak proč je nevyzkoušet?

vložky a tampony

Menstruační kalhotky z nanovláken fungují jako běžné kalhotky, jen s tím rozdílem, že je po několika hodinách musíte vyměnit za jiné. Ani kalhotky ani tampon nevydrží věčně, a i kalhotky je potřeba pravidelně měnit. Vydrží zhruba stejně dlouho jako jednorázové pomůcky. Nemusíte se bát ani protečení ani zápachu, a to právě díky nanovláknům. Díky kalhotkám budete po celou dobu menstruace v klidu a bezpečí, protože pokud je budete používat správně, opravdu nic nehrozí.

Kolik jich mít?
Kalhotky pojmou stejné množství tekutiny jako vložka či tampon. Spočítejte si, kolik tamponů v které dny použijete. Kalhotky se také vyrábí podle síly menstruace, a je dobré nosit vhodnou savost. Jsou k dostání pro silnou, normální a slabou menstruaci. Takže například pokud máte 3 tampony na den, stejné množství kalhotek byste měly mít v zásobě.

žena prádlo

V čem vás nadchnou?
Jsou neuvěřitelně pohodlné. Záleží na střihu, který si vyberete, ale obecně vzato jsou všechny dostupné střihy velmi příjemné na dotek i na nošení. Kalhotky nikde neškrtí, a vypadají velmi hezky. Můžete mít i jiné než klasické nebo s vysokým pasem, dnes jsou k dostání i krajkové, brazilky nebo tanga. Jen proto, že máte menstruaci, ještě nemusíte nosit ošklivé spodní prádlo. Kalhotky bývají i ve výprodejích, takže můžete sehnat kvalitní menstruační prádlo za zlomek ceny. Menstruace vás teď už obtěžovat nebude.