Dětské hry na ven? Určitě je znáte. Když jsem byla malá, tak ještě nebyli žádné počítače. Nebo jako existovali, ale my jsme doma žádný neměli, tak jsme se bez něho museli obejít. Ale vůbec nám to nevadilo. Stejně tak jako mobily v dnešní době. Stačí mi, když jdu po venku a vidím děti, jak sedí na lavičkách a jejich zrak je upnutý na telefon, a to je jejich celková činnost, když jsou venku. Ale není to škoda? Vědí ty děti, o co vůbec přicházejí? Já myslím že ani ne. Ano je jiná doba a taky jí respektuji. Myslím si, že za pár let až mé děti budou větší, budou taky následovat své vrstevníky, ale chtěla bych tomu aspoň teď nejlépe předejít.

hry

Stačí, když vidím, jak sedí u televize a koukají na pohádky, kdybych jim to nezatrhla, tak si myslím že určitě tam budou sedět do večera. Ale co, nástrahy jsou všude. A tak třeba i my rodiče, kteří bychom mohli nachystat program pro děti, aby je to nenutilo trávit čas u obrazovek. Pokud máte malé děti, tak to půjde snadněji než s těmi staršími. Ti už kolikrát mají jiný svět a trávení času s rodiči opravdu kolikrát do něj nepatří. A jaký program byste mohli vymyslet? Vzpomeňte si na to, kdy jste byli vy malé děti a s čím nebo na co jste si hrály. Určitě jste hráli spousty kolektivních her.

hry

Nemyslím teď deskové, ale ty určitě můžete taky zahrnout, až bude deštivé počasí a přijde dlouhá chvíle. Mít po ruce pexeso nebo třeba takové člověče nezlob se není určitě na škodu. A teď zpátky k venkovním aktivitám. Pokud máte děti, tak určitě v každé domácnosti je jeden míč. Děti si rádi hází nebo kopají. Tak si vzpomeňte, jak se hraje hra na školku s míčem o stěnu. Nebo třeba vybíjenou, koupanou. Dále si s dětmi můžete zahrát nějakou pálkovou hru. Hrát s nimi na schovávanou, nebo na honěnou. Potom jsou tu i hry pro větší děti, kteří už dokážou pochopit více pravidla, a tak si s nimi zaskákat třeba gumu, nebo skákajícího panáka. Ukažte dětem své dětství, v kterém jste vyrůstali vy, bez moderní technologie. A ukažte jim, že se jste se uměli bavit i bez nic.