Určitě jste se s tím už někdy setkali. Nechtěný únik vody je velmi nepříjemnou záležitostí, hlavně v tom případě, když o něm vůbec nevíte nebo se to dozvíte až hodně pozdě. Ztrácíte tak spoustu kubíku vody, které odtečou pryč a vy je musíte zaplatit. Ve většině případech když se jedná o dům či byt vám to zničí zateplení, fasádu a další možné věci. Tratíte tak na vodě i na poškozeném majetku. Je to strašné, ale stává se to. Najít příčinu úniku vody je velmi složité, ale v dnešní době na to existují speciální postupy, které vám přesně odhalí závadu, a můžete jí okamžitě začít řešit. Čím dřív tím určitě lépe.

únik vody

Únik vody může být z různých důvodů. Může dojít k opotřebování vašeho potrubí a trubka praskne. To se většinou stává v domácnostech, kdy plastové potrubí nevydrží dlouho a každodenním používáním se životnost zkracuje. Nemusí to být vadným kusem z výroby, to byste poznali velice brzo po jeho instalaci. Nevydrželo by to tlak vody. Voda vám může unikat v podlaze, kde je vedeno vodní vytápění podlah, což nikdo nechce. Neboť je to pod vrstvou zalitého betonu a značilo by to, že se musí celá podlaha rozbourat a závada opravit. To je noční můra asi každého, kdo tento druh vytápění podlah má.

únik vody

Ovšem nemusí to být jen v podlaze, můžete mít topení vedené stěnami, například ke kuchyňské lince, kde se vám projeví mokrými fleky na stěnách. To je taky velice nemilá situace, protože vás čeká zásah do sádrokartonu nebo do jiného materiálu, ze kterého máte dělané stěny. Co si budeme povídat každý zásah do domu, či bytu kvůli prasklému potrubí je hrozný. Hlavní je aby se na tuto nemilou věc přišlo co nejdříve a mohlo se to řešit, než budete muset zaplatit majlant za vodu, která vám utekla. Zachovejte hlavu a zavolejte odborníky, kteří si s najitím problému hravě poradí. Najdou závadu a zajistí její vyřešení v co nejkratší časové době.