Já si myslím, že v dnešní době každý člověk už chce zateplovat a chtějí třeba zateplovat byt nebo fasádu a podobně. Anebo také v dnešní době už jde krásně zateplit chata anebo i nějaká chalupa. A slyšeli jste o tom, že nejlépe se zatepluje polystyrenem? Polystyren je opravdu hodně různý, můžete mít jakékoliv polystyrén, jaký vám, bude vyhovovat. Můžete mít také polystyren o tloušťce deset centimetrů anebo už jsou také silnější polystyreny anebo dokonce také pevnější polystyrény.

Polystyrénové malé kuličky.

Také je skvělé, že existuje základní modelářský polystyren. A to je například bez retardérů hoření a je samozřejmě spalitelný a hodí se také pro takové modely, jako je slévárenský průmysl anebo také na různé makety. Potom jsou tady také nekalibrované polystyrenové desky, které jsou opravdu různě veliké a tloušťka je různá. Je to většinou deset nebo i dvacet milimetrů. Jsou z vysoce kvalitního polystyrenu. Když jsem si zaplavala svůj dům, tak mi tady dali jenom polystyren 10 cm. A centimetrový polystyren je vhodný, ale ne do veliké zimy. Když jsem se potom ptala svého otce, kolik on má polystyrénu, tak on mi řekl, že má třicet centimetrů polystyrenu ve svém bydlení.

Detail na polystyren.

Pro mě je takové extra veliké zateplení. Byla jsem opravdu v šoku a nechápu, proč oni mi neřekli, ať si dám třeba také více centimetrů, a ne jenom deset, protože samozřejmě mě tohle teplo vůbec moc neudrží. Teplo mi tam udrží asi tak pět hodin, kdežto otec tam má den a půl opravdu stále vedro, a to nemluvím o své podlaze, která je úplně ledová. Kolikrát se mi sává, že mi snad mrznou nohy od země, takže jsem se domluvila se svým známým, že mi letos zateplí vnitřní prostory o velikosti tří centimetrů a také mi nějak zateplí podlahu. I když nevím jak, ale budu se těšit, protože letošní zimu už chci trávit samozřejmě jenom v teple.