Nabíjení telefonu je tak trochu věda. Jen málokdo ví jak by se telefony měly skutečně nabíjet. Problematické je nabíjení u moderních smartphonů, které mají velkokapacitní baterie, které se snadno zahřejí. Drtivá většina lidí nabíjí svůj telefon v pouzdru nebo obalu, což je velká chyba, protože kvůli tomu se během nabíjení telefon hodně zahřívá, a tím se ničí baterie. Jakých dalších chyb se při nabíjení dopouštíme?

Každý telefon má určitou kapacitu. Baterie by se neměla příliš vyjet ani přebíjet. Optimální nabití je zhruba 85 – 90 %, a začít s nabíjením by se mělo v momentě, kdy je baterie vybitá na 20 %. Tímto se dá opravdu baterie udržet v optimální kondici dlouhé roky. Spousta uživatelů moderních telefonů má už po roce nižší kapacitu baterie, a týká se to hlavně iPhonů. Lidé se k nabíječkám ani k telefonům neumí moc dobře chovat.

telefon iphone

Moderní doba s sebou nese moderní způsoby nabíjení
Už dávno neexistuje jen klasická drátová nabíječka. Hlavně Apple začal nabízet novou nabíječku. Tou není nic jiného než bezdrátová nabíječka na iPhone
ipouzdro.cz, která nabíjí telefon už jen tím, že jej dáte na speciální podložku. Nemusíte do telefonu zasouvat konektor a přesto se bude telefon nabíjet. Podpořit tento způsob nabíjení můžete speciálním MagSafe obalem, který je vyvinut pro iPhony, aby lépe spolupracovaly s bezdrátovou podložkou.

bezdrátová nabíječka

Bezdrátové nabíjení telefonů ale není to jediné co Apple vyvinul. Tímto způsobem je možné nabíjet i hodinky nebo sluchátka. K tomu slouží speciální podložky nebo stojany, pomocí kterých takto můžete nabíjet všechna svoje jablečná zařízení současně.

Vyzkoušejte tento způsob nabíjení, protože je to pohodlné a jednoduché. Už nebudete muset kupovat stále dokola klasické nabíječky, u kterých se snadno a často lámou koncovky. Teď už se vám nezlomí žádná nabíječka, a ještě budete mít svá zařízení nabitý rychleji.