Hlavně maminky rády fotí svou rodinu každý den. Naprostá většina současných maminek má telefon plný fotek své rodiny, ale hlavně fotek svých dětí. Je krásné zachycovat pokroky našich nejmenších. Díky chytrým telefonům dokážeme vyfotit denně dodatek fotek abychom měli na co vzpomínat. Je obrovská výhoda že žijeme v době, kdy máme fotoaparát k dispozici. Ještě naše prababičky takovou možnost neměly, a proto se nám od předchozích generací moc fotek nedochovalo. Kdo si chce udělat rodokmen, ten většinou hledá i po archivech, jelikož doma fotografií moc nemáme. Naštěstí my můžeme fotit a archivovat jak se nám zachce.

fotky album

Vyfotit obyčejnou fotku mobilem zvládne doslova i malé dítě. Pokud ale chcete kvalitnější fotky, musíte se trochu víc snažit. Je nutné si trochu pohrát nejen se světly, ale i s kompozicí. I zaostření může být někdy problém, a to hlavně když se snažíte vyfotit něco hodně zblízka. Chce to ale cvik, a za chvilku se i pomocí mobilu naučíte pořizovat velice kvalitní fotky.

I když je máte v telefonu, většinou si alespoň ty hodně povedené necháte vytisknout. Dnes už ani nemusíte do obchodu s fotografiemi, abyste dostali vytištěné fotky. Můžete si je vytisknout doma, protože dnes na domácí použití seženete i fotopapír, a nebo při nákupu v drogerii, kde dnes najdete samoobslužné stanice.

ozdobné fotoalbum

Každý má doma nějaké rodinné fotoalbum, do kterého se při rodinné sešlosti rádi všichni podívají, zasmějí se nad zážitky a zavzpomínají na ty, kteří už nejsou s vámi. Víte o tom, že i fotoalbum může vypadat úplně jinak než jste zvyklí? Dejte sbohem nudným albům, a raději si vytvořte něco originální. Scrapbooking je koníček, který zabaví nejen vás, ale i vaše děti. Je to tvorba ozdobného alba, kdy jednotlivé fotky dozdobíte třeba mašličkami, nálepkami nebo čímkoliv dalším, co vás zrovna napadne.