Znáte dobře Jeseníky, anebo jste tam alespoň někdy byli na výletě? A říká vám něco Bílá Opava? Pro ty z vás, co neví, o čem je řeč, bychom měli tip na dovolenkový pobyt nejen v průběhu letních prázdnin, ale třeba i na podzim. V září tu bývá víceméně klid od náporu turistů, a to zejména o všedních dnech, kdy jsou lidé pracovně zaneprázdněni a toužebně vyčkávají volný víkend. Chcete-li blíže poznat jednu z nejkrásnějších oblastí Hrubého Jeseníku, vypravte se s námi za tajemstvím kaskádových vodopádů říčky, pramenící pod vrcholem Pradědu, která tvoří po spojení se Střední a Černou Opavou významný vodní zdroj města Opavy.

krása Jeseníků

Ano, řeč bude o Bílé Opavě, velmi působivém romantickém korytu v hluboce zaříznutém údolí pod nejvyšší horou Jeseníků, která vám umožní získat hned několik benefitů najednou:

Překrásná příroda V Karlově Studánce se léčil bývalý prezident republiky Václav Havel. Je zde jedno z nejčistších míst, co se týče ovzduší, v celé střední Evropě. Půjdete-li vzhůru proti proudu řeky k Pradědu, povšimnete si, jak vás obklopuje svěží zeleň okolní vegetace.

Bílá Opava

Ticho a klidto, co lidem dnes kromě lásky nejvíce schází, je ticho. Hluk ve městech, automobilový provoz, letecký provoz, průmyslová výroba a dnes už dokonce i mnoho větrných elektráren doslova otravují život a způsobují nepříjemné stresové situace. Zajistíte-li si ubytování v Jeseníkách apartmánech, a vydáte-li se na Bílou Opavu, jediný hluk, co vás tu bude provázet, je šumění vody v říčním korytu.

Záporná ionizace tekoucí voda ionizuje ovzduší a přispívá k regeneraci organismu. Vytváří tzv. záporné ionty, které jsou pro lidský organismus nepostradatelné. Naopak kladné ionty nám škodí, urychlují stárnutí a zvyšují oxidační stres. Mnoho kladných iontů naleznete ve městech v blízkosti silnic, v průmyslových objektech, ale i v domácnostech se zvýšeným výskytem elektrosmogu.