Péče o sebe může pomoci vašemu fyzickému, duševnímu i emocionálnímu zdraví. Budete si tak více užívat vás život, cítit e sebevědoměji a bude z vás vyzařovat dobrá energie. Podívejme se na některé tipy, jak byste se měli o sebe co nejlépe starat.

Více radosti ve vašem životě

Nezaměřujte se jen na své povinnosti, nebo na věci, které byste vlastně dělat neměli. Snažte se ve svém životě najít co nejvíce dobrých věcí. Dělejte činnosti, které vám přináší radost, zkuste se třeba naučit něco nového nebo věnujte čas tomu, abyste pomáhali ostatním.

sprcha

Hygiena

Možná se to zdá jako zbytečný typ, ale hygienické návyky jsou důležité pro váš vzhled i pro vaše zdraví. Dbejte na dentální hygienu, používejte dentální nit, ústní vodu a čistěte si zuby alespoň dvakrát denně. Každý den by měla být samozřejmostí sprcha a každodenní nošení deodorantu a lehkého parfému.

Zdravá strava

Vaše tělo si zaslouží to nejlepší, včetně zdravé a kvalitní stravy. Nedívejte se na potraviny jako na dobré nebo špatné. Jezte věci, které vám chutnají, pokud to nejsou průmyslově zpracované potraviny plné cukrů a tuků, a jídlo si užívejte. Jídlo by mělo být pestré, vyvážené, ale zároveň není nic špatného, když si občas dáte něco, co není tak úplně zdravé.

vitamíny

Vitamíny

Pro vaše tělo není důležitá jen strava, ale také minerály a vitamíny. Většinu vitamínů a minerálů získáváme z naší stravy, ale některé se z ní získávají obtížněji, jako třeba kolagen. Přitom ten vám pomáhá udržovat si mladistvý vzhled. Zkuste začít s kůrou Orca Collagen 1 balení (30 sáčků) https://www.orcacollagen.cz/orca-collagen-1-baleni-30-sacku/.

Pečující rutiny o sebe

Pocit hýčkání a toho, že se o sebe staráte, je k nezaplacení. V dnešní době už je tolik možností, že by bylo škoda je nevyužít. Dopřejte si skin care rutinu, pleťové masky, masáže, manikúru, pedikúru nebo sezení u kosmetičky. To všechno pomůže vašemu vzhledu a také vaší psychické pohodě.