Kratom – jedno krátké slovo, o kterém mnoho lidí dodnes vůbec neslyšelo. Jde u nás poměrně o novou věc. Většina lidí ho ještě ani nezkusila, ale už se jeho vliv na zdraví a volný prodej řešil i v televizních novinách. Je totiž volně prodejný a není zákony regulovaný, takže se k němu dostane naprosto každý – a to i malé děti. Nicméně je hlavně na rodičích, aby své ratolesti poučili o tom, co je pro ně vhodné a co nikoliv.

zelené tablety

Kratom se stal známým díky svým účinkům na naše zdraví. Nejčastěji se používá k tišení bolesti a k dodání energie. Jaké má kratom účinky, a může vám uškodit? To je otázka, na kterou ještě není úplně jednoznačná odpověď. Část vědců se přiklání k závěru, že kratom je návyková látka a může způsobit závislost. U uživatelů se mohou objevit i vedlejší účinky. Druhá skupina zase říká, že v malém množství je zcela neškodný. Protože u nás nejde ještě o zcela probádanou věc, bude nejspíš ještě nějaký ten pátek trvat, než budeme s jistotou moci říct, co přesně od něj můžeme čekat.

prášek kratom

Zatím je k dostání v podobě prášku, který si lidé zalévají vodou a získávají tak čaj. Dále se dá sehnat v podobě tablet, což je pro řadu lidí příjemnější varianta. S kratomem je potřeba samozřejmě zacházet velice opatrně, a proto se vždy raději informujte ve specializovaném obchodě, jaký byste měli začít užívat, jak často a v jaké síle.

Kratom používají lidé, kteří trpí chronickými nemocemi, a potřebují tlumit silné bolesti. Zároveň ale dokáže působit jako energetický nápoj, protože dokáže člověka udržet na nohách. Má mnoho účinků a na každého působí jinak. Pokud si nejste jisti tím, jestli je vhodný právě pro vás, zkonzultujte jeho užívání raději s odborníkem. Může to být dobrý sluha, ale je potřeba s ním umět zacházet tak, aby vám nemohl uškodit. A to se podle některých lékařů či vědu může stát.