Na balkon či terasu – máte k dispozici v rodinném či bytovém domě balkon, odkud z podlahy odtéká voda, a můžete se tu sprchovat? Tam, kde je například namísto zábradlí tvrzené sklo, a máte tu dostatečné soukromí, není to žádný problém. Balkony nasměrované na jih to umožňují poměrně snadno, stačí zvolit vhodný typ sprchy a připojení zásobníku hadicí k vodovodní baterii, a máte přes léto k dispozici teplou vodu zdarma. Hodí se to zejména tam, kde si pořizujete přenosnou sprchu, kterou převážíte na chatu nebo do zahrádkářské kolonie.

Do zahradní kolonie – tam se tento typ sprchy uplatní poměrně často. Zahrádkáři ji tu mohou mít od jara do podzimu, a i když slunce neohřeje vodu přímo na sprchování, může se hodit vlažná či mírně teplá alespoň pro mytí nádobí, pro umývání rukou, obličeje, obuvi a zahradnického nářadí.

sprchová růžice

Na chatu – chaty jsou vděčným prostředím pro solární sprchy, zejména pro ty přenosné s kuželovým zásobníkem, který slouží jako podstavec. Sprchu si tam snadno umístíte třeba na trávník, anebo na terasu, a sprchování si tu může užít celá rodina. Nezapomínejte, že ideální velikost zásobníku je mezi 20 a 40 litry vody.

K bazénu – solární sprchy si lidé pořizují i k bazénu, tam se toto zařízení uplatní pokaždé, kdy se potřebujete osprchovat před vstupem do vody z hygienických důvodů, a kvůli úspoře prostředků bazénové chemie.

sprchování za zástěnou

Při sportu – voda ohřátá sluncem se hodí i na sportovištích, jako jsou tenisové a volejbalové kurty, prostory pro plážový volejbal, golfová hřiště a další sportoviště v autokempech nebo v blízkosti hotelů a penzionů, kde je k dispozici písečná pláž na okraji vodního rezervoáru.

Pro děti na hraní – pokud si vaše ratolesti rády hrají na pískovišti nebo na zahradním dětském hřišti, může se jim tu solární sprcha Chlorito moc hodit. Pro osvěžení, umývání obličeje, dekoltu a rukou a pro oplachování chodidel, pokud tu mají k dispozici barefoot chodník.