Znáte film „Přistání naslepo“ z roku 1998? Jeho tématem je náročná práce řídících letového provozu na letištní věži, kteří mají obrovskou zodpovědnost za lidské životy, a s tímto vědomím je pracovní výkon natolik náročný, že si zasluhuje náš obdiv. Tito lidé jsou vystaveni obrovskému tlaku, což je také často důvod k tomu, využívat přímo na pracovišti ergoterapeutické pomůcky https://www.libelladesign.cz/libella-life/ergoterapeuticke-pomucky-umime. Jestliže se na děj filmu pozorně zaměříte, zjistíte, že tu někteří jedinci měli k dispozici malý míček, s nímž si pohazovali, a mohli se tak lépe soustředit na pracovní výkon.

pes s míčkem

Házení si s míčkem velmi uklidňuje psychiku a zlepšuje koncentraci, a proto se také malé míčky využívají jako ergoterapeutická pomůcka pro léčbu různých civilizačních i dědičných chorob a poúrazových stavů. Jsou vhodné pro každého, kdo potřebuje mentální podporu, kdo chce zlepšit koordinaci pohybů rukou, a také pro situace méně obvyklé.

golfový míček

Míček pro děti – ergoterapeutické míčky jsou výbornou pomůckou pro malé děti, které s jejich pomocí snáze získávají manuální zručnost. Navíc jsou perforované a barevné a také lehké, takže si s nimi mohou hrát ve svém pokoji a brát si je s sebou ke kamarádům. Míček je také velmi dekorativní a může zdobit psací stůl, přičemž právě zářivá barva dokáže rozveselit mysl a přispívat k příjemnějšímu plnění školních domácích úloh.

Masáž chodidel – pro masáže chodidel existuje celá řada pomůcek, většina z nich je statických, například masážní pantofle, destičky apod., ale míček můžete mít k dispozici všude, kde si vzpomenete být. Například si jej položíte pod psací stůl při práci na počítači, nebo jej odnesete do práce, vezmete si jej na dovolenou, k bazénu, pod pergolu či na návštěvu k přátelům. Jednoduše jej strčíte do kapsy a máte míček pro pohazování a držení v ruce a zároveň při vhodné příležitosti pro auto masáž chodidel.