Sportování během zimy zní jako oxymóron. Obvyklejší je, že pokud si chceme i během zimy udržet fyzičku, cvičíme doma, anebo se překonáme a jdeme si zasportovat někam do uzavřeného prostoru, jako je fitness centrum, posilovna nebo třeba taneční sál. Přitom se všeobecné ví, že sport na čerstvém zimním vzduchu je to nejzdravější, co můžeme pro své tělo během zimních měsíců, kdy obvykle pouze sedíme doma či v kanceláři, udělat. Není jednoduché najít v sobě motivaci a odvahu zvednout se z gauče a jít si zasportovat do nevlídného, sychravého počasí, které u nás během zimy vládne.

závodní cyklistika

Snad na někoho bude fungovat právě to, když uslyší o všech výhodách, které tato aktivita skýtá. Během pohybu na čerstvém vzduchu se nám pročišťují dýchací cesty, které jsou tak často nemocné během náročného chřipkového období. Dochází také všeobecně k zesilování imunity, jelikož během cvičení se vyplavují bílé krvinky, které jsou nezbytné pro ochranu našeho organismu. Naše tělo je pak lépe schopné bránit se tváří v tvář různým mikroorganismům a patogenům, se kterými se dnes a denně setkává. Přímo na sliznicích se běžně objevují speciální protilátky, které mají za úkol neutralizovat tyto nebezpečné nepřítele ještě dříve, než se vůbec ze sliznic dýchacího systému odstanou do našeho vnitřního prostředí.

sportovní oblečení

Právě jejich počet se při pravidelném pohybu na svěžím zimním vzduchu zvyšuje. Není tajemstvím, že se pohybem, ať už jakýmkoli se zlepšuje i zdraví kardiovaskulárního systému, kostí, střev a vlastně všech oránu v našem těle. Je ale potřeba, abychom na zimní sport byli dobře připraveni, abychom nenadělali více škody než užitku. Kvalitní oblečení, které nabízí například firma Castelli, je přesně to, co pro zimní sporty potřebujete. A věřte, že ten rozdíl mez kvalitním a méně kvalitním sportovním oblečením doopravdy poznáte.