Elektřinu potřebujeme k životu všichni, protože pomocí elektřiny můžeme používat spotřebiče. Díky elektřině platíme svoje účty, můžeme chodit za zábavou, zkrátka je pro nás velice důležitá. Bez elektřiny bychom neměli pohodlný život, a dokonce by pro nás mohlo být v mnoha ohledech život ohrožující, kdybychom ji neměli. Bez ní si nedokážeme život představit, ale co je horší, v posledních dvou letech dochází k jejímu postupnému zdražování.

solární panely

Hlavním zdrojem elektřiny v České republice jsou jaderné elektrárny, které produkují nejvíce vyrobené elektřiny ze všech zdrojů. I když se podle EU máme snažit přejít na obnovitelné zdroje, mezi které se řadí solární, vodní a větrné elektrárny, stále je jádro nejdůležitější z mnoha důvodů. Ukazuje se, že obnovitelné zdroje v některých případech nejsou úplně obnovitelné, a například vodní nebo větrná elektrárna v našich zeměpisných šířkách postrádá smysl.

Daleko lepší je solární elektrárna, protože slunce svítí jasně většinu roku. I když jsou u nás zimy poměrně dlouhé a tma je u konce roku už okolo 16. hodiny odpoledne, stejně jde o poměrně účinný zdroj výroby elektřiny. Solární elektrárna na střechu je cenově dostupné řešení i pro domácnosti, které ji stále častěji využívají, protože takto vyrobená elektřina může značně ovlivnit vyúčtování za spotřebovanou elektřinu.

panely na střeše

Ceny elektřiny pořád stoupají, a patříme mezi státy, kde je elektřina nejdražší. Je to paradox vzhledem k tomu, jaká je u nás průměrná mzda, a kolik lidí ji reálně pobírá. Montáž solárních panelů může být ideální řešení pro všechny, kteří chtějí ušetřit za elektřinu. Panely se dají namontovat přímo na střechu domu nebo kamkoliv jinam. Navrhneme řešení přímo pro vás a uvidíte že vyúčtování bude nižší.

DOTACE: chcete využít dotace na pořízení domácí solární elektrárny? Pomůžeme vám je získat.