To nejlepší, co můžete pro své přátelé udělat, je vytvořit pro ně příjemné odpoledne, během kterého se společně pobavíte oblíbenou zábavou. Sice vás to bude stát trochu času při vymýšlení těch nejzábavnějších her, ale smích a veselí vám bude dobrou odměnou. Jedna z her, kterou si mohou zahrát všechny věkové kategorie se jmenuje Poznej film. Příprava je rychlá a jednoduchá. Stačí nastříhat malé papírky, na které všichni hráči napíšou názvy oblíbených filmů. Ty se následně vloží do klobouku a zamíchají. Jeden se vybere a ukáže zároveň dvěma protihráčům. Jejich úkol je následující. Bouchnout do stolu a říct, kolika slovy bude schopný daný film popsat. Vyhrává družstvo, kterému se podaří ho uhodnout rychleji a méně slovy. A vítězem se stávají v případě, pokud uhodnou největší počet názvů filmů.

Přátelská zábava

Kdákací a chrochtací hra je dobrou zábavou pro všechny, kteří se rádi zasmějí i vlastnímu projevu. Hráči utvoří kruh. Jednomu se zavážou oči a postaví se doprostřed. A ten musí rozpoznat, která osoba vydala zvířecí zvuk. Pokud se jí to podaří, vymění si místo a všichni spoluhráči se rovněž přesunou na nové pozice. Ideální volbou je proměňovat každé kolo novým druhem zvířecího projevu. Dvě pravdy a jedna lež je hra vhodná do společnosti přátel, která se zná delší dobu. Jenom v ní se podaří uhodnout, které ze tří vyjádření soutěžícího je pravdivá a která je lež. A záleží jenom na formě podání, jestli to bude odhaleno. Protože jak všichni víme, mezi pravdou a lží je mnohdy velmi těžké najít správnou odpověď.

Překvapení pro přátele

Ke hře, která je rovněž oblíbenou zábavou je potřeba připravit samolepící poznámkový blok a tužku. Na papírek, na který si hráči napíší známou osobnost, ať už filmovou hvězdu, zpěváka, malíře či významnou postavu našich dějin. A ten, v této hře s názvem Kdo jsem? nalepí na čelo souseda tak, aby neviděl, jakou osobnost představuje. Úkolem je zjistit dobře volenými otázkami, o kterou jde. Dotazy se kladou a pokud je odpověď ano, je možné položit další otázku. V případě záporné odpovědi se na tah dostává vedle sedící spoluhráč. Kdo uhodne kdo je jako první, vyhrává.