Pokud hledáte způsob, jak zvýšit svou svalovou hmotu, sílu a výkonnost, možná jste slyšeli o ligandrolu. Ligandrol je selektivní modulátor androgenních receptorů (SARM), který má anabolické účinky na svalovou tkáň a kosti. Ligandrol je v současnosti zkoumán jako možná léčba pro svalové ztráty a osteoporózu, ale není schválen FDA pro klinické použití u lidí. To znamená, že jeho krátkodobé i dlouhodobé účinky nejsou plně známé a mohou představovat riziko pro vaše zdraví. Ligandrol je také zakázán Světovou antidopingovou agenturou (WADA) a je považován za nedovolený dopingový prostředek pro sportovce.

Muž s vypracovaným tělem.

Ligandrol byl nalezen v několika vzorcích WADA i u dostihových koní. Jako anabolický steroid může stimulovat růst svalů a zlepšit sportovní výkon. “SARMy mají lepší profil vedlejších účinků než anabolické steroidy, což je pravděpodobně činí atraktivními pro použití jednotlivci, kteří hledají nespravedlivou výhodu nad svými soupeři”. Ligandrol se prodává na internetu jako “výzkumná chemikálie” nebo jako “potravinový doplněk”. To je červená vlajka a jakýkoli produkt, který je určen pro sportovní výkon nebo budování svalů, který také tvrdí, že je pro “pouze pro výzkumné účely” nebo “ne pro lidskou spotřebu” je obzvláště rizikový a měl by být vyhnut se sportovci.

činky v gymu

Navíc tento produkt nemusí být označen správně nebo může být kontaminován jinými látkami. FDA upozornila několik společností, které prodávaly ligandrol jako “potravinový doplněk”, že porušují federální zákon o potravinách, léčivech a kosmetice. Jakékoli potravinové doplňky, které obsahují ligandrol, by byly považovány za nepovolené nové léky podle FDA a měly by být vyhnut se. Jak funguje ligandrol? Ligandrol se váže na androgenní receptory ve svalových a kostních buňkách a aktivuje je. Tím se zvyšuje syntéza bílkovin a růst svalů. Ligandrol je selektivní, což znamená, že má menší účinek na jiné tkáně než svaly a kosti. To by mohlo snížit riziko vedlejších účinků spojených s anabolickými steroidy, jako je akné, zvětšení prsou u mužů, zmenšení varlat u mužů, nepravidelná menstruace u žen nebo virilizace u žen. Jak se používá ligandrol? Ligandrol se užívá perorálně ve formě tablet nebo kapslí.